W związku z przyjętym przez Zarząd założeniem, że znaczna większość naszych działkowców POTRAFI CZYTAĆ, od zeszłego sezonu na kontenerach i w ich okolicy znajdują się jasne i czytelne informacje dotyczące tego co wolno, a czego nie wolno wrzucać do poszczególnych kontenerów. Sugerujemy i PROSIMY przed wyrzuceniem odpadów O ZATRZYMANIE SIĘ I REFLEKSJĘ gdzie przyniesione śmieci umieścić.

Przykre jest to, że po raz kolejny musimy poruszać temat wyrzucania odpadów przez członków ROD. Niestety po raz kolejny część z Państwa nie stosuje się do przyjętych zasad i standardów co powoduje:

  1. duży bałagan w okolicach świetlicy, którego posprzątanie własnymi siłami staje się niemożliwe;
  2. utrzymanie na wysokim poziomie kosztów wywozu odpadów, ich OBOWIĄZKOWEJ SEGREGACJI oraz sprzątnięcia.

Po raz kolejny prosimy zwracać uwagę CO WOLNO a czego nie wolno wyrzucać na terenie ROD oraz W KTÓRYM KONTENERZE przyniesione odpady umieścić. Poniżej kilka kolejnych przykładów z ostatnich dni.

  • umieszczanie odpadów ZIELONYCH (traw, resztek roślin czy małych gałęzi) w kontenerach na śmieci zmieszane;
  • pozostawianie wielkich elementów konstrukcyjnych altanek, które POWINNY być usuwane we własnym zakresie przez działkowców (np przez zamówienie osobnego kontenera na koszt własny – A NIE WSZYSTKICH CZŁONKÓW ROD);
  • wyrzucanie ekskrementów do kontenerów – te powinny zostać utylizowane w przeznaczonych do tego przenośnych toaletach toi toi;
  • umieszczanie w kontenerach części samochodowych czy pozostałych po jakiś naprawach olei i innych płynów;
  • wyrzucanie odpadów zmieszanych do KONTENERÓW PRZEZNACZONYCH DO SEGREGACJI.