Rozpoczął się długo wyczekiwany przez nas wszystkich sezon działkowy, który wraz z pogodą przyniósł nam niepokojące zjawisko, jakim jest generowanie ponad normatywnego hałasu na terenie Ogrodu. Mając na uwadze fakt, że na naszym terenie swoje ogródki ma ponad pięciuset działkowców, prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją oraz zastosowanie się do akceptowanych przez większość z nas zasad.

W żaden sposób nie negujemy, że spędzacie Państwo czas na swoich działkach według własnego uznania, tak jak najbardziej lubicie. Chcielibyśmy jednak, że każdy z odwiedzających nasz ROD miał identyczny komfort z przebywania na swoim terenie.

W tym wszystkim nie pomaga bardzo głośno puszczana muzyka, która często niesie się kilkanaście altanek dalej oraz generujące duży hałas po godzinie 22:00 spotkania. Przypominamy, że współużytkownikami terenów ROD są bardzo często osoby starsze, które są na nami od kilkudziesięciu lat. Na działkach przebywa też dużo małych dzieci, a także po prostu osób, które przyszły odpocząć, posłuchać szumu wiatru bądź śpiewów ptaków. Co więcej – znaczna część ze starszych działkowców nocuje na terenie swojego ogrodu.

W związku z tym zwracamy się z prośbą do Państwa o puszczanie muzyki ciszej, tak żeby umilała ona Państwa czas, ale nie zmuszała pozostałych działkowców do słuchania jej i przekrzykiwania się na swoim terenie. Prosimy również o to, żeby wszelkie spotkania na działkach po godzinie 22:00 (po rozpoczęciu ciszy nocnej) odbywały się w spokoju, w taki sposób, żeby nie przeszkadzały w śnie pozostałym.

Nie chcemy, żeby traktowali to Państwo jako jakieś zakazy – zwracamy jednak uwagę na to, że poszczególne ogródki mają kilkaset m2 powierzchni i są usytułowane na tyle blisko siebie, że Państwa działalność może przeszkadzać sąsiadom. Wszelkie dźwięki i krzyki niosą się po wspólnym terenie.

Tak samo niemiłe i nie fair wobec współudziałowców jest rozpoczynanie prac budowlanych bądź porządkujących ogród przed godziną 8:00 oraz wykonywanie ich w niedzielę. Hałas generowany przez urządzenia również może przeszkadzać pozostałym.

Warto również tutaj poruszyć temat utrzymywania porządku w ogólnodostępnych toaletach (popularnych toi-toyach). Prosimy o sprzątanie po sobie, w taki sposób, żeby kolejni działkowcy bez obrzydzenia mogli również skorzystać z tych miejsc. To nie jest niewykonalne zadanie tym bardziej, że firma wybierająca nieczystości i dezynfekująca kabiny odwiedza nasz ogród bardzo często.

Zakończyć chcemy jednym stwierdzeniem, że tylko wspólny szacunek pozwoli nam wszystkim w pełni zadowolonym korzystać z naszej wspólnej przestrzeni. Zanim zrobicie coś Państwo prosimy o przemyślenie, czy nie będzie to godziło w prawa pozostałych.