Mając na uwadze zasady bezpieczeństwa oraz komfort wszystkich użytkowników naszego ROD, a także chęć utrzymania porządku na terenach wspólnych, Zarząd ROD wprowadza NAKAZ prowadzenia zwierząt na terenie Ogrodu z wykorzystaniem smyczy lub innych elementów uniemożliwiających swobodne przemieszczanie się Państwa pupili.

Celem wprowadzenia nakazu jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa wszytskim działkowcom, w tym również dzieciom odwiedzającym nasz Ogród. Nie przekonują nas argumenty, że „ten pies nic nikomu nie zrobi”, „nie lubi chodzić na smyczy”, „jest łagodny jak aniołek”. Cały czas mówimy bowiem o zwierzętach, za które odpowiedzialność w całości ponoszą ich właściciele.

Dodatkowo wyprowadzanie zwierząt na smyczy umożliwia kontrolowanie przez właściciela miejsc, w których zwierzę załatwia się oraz posprzątanie po swoim pupilu. Jest to kolejny element, na który Zarząd ROD pragnie zwrócić szczególną uwagę – zgodnie z obowiązującymi przepisami w miejscach publicznych (wspólnych) osoba odpowiedzialna za zwierzę ma OBOWIĄZEK posprzątać po nim ekskrementy.