Przykro nam poinformować, że tylko kilkadziesiąt godzin udało się utrzymać porządek pod świetlicą na terenie naszego ROD. Nie możemy cieszyć się już pracochłonnym i bardzo kosztownym wywozem odpadów niebezpiecznych i gabarytów z końca zeszłego tygodnia. Niestety część działkowców, pod osłoną nocy i w momentach gdzie nie ma nikogo w okolicy, nadal wyrzuca śmieci pod częściami wspólnymi, nie robiąc sobie nic z próśb oraz apeli nie tylko Zarządu, ale i większości z Państwa.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia zrobione w dniu dzisiejszym. Widać na nich armaturę łazienkową, stare szafki i odpady budowlane.

Informujemy, że Zarząd nie ma narzędzi do tego, aby zapobiegać takim sytuacjom. Tylko współpraca wszystkich Państwa, zwracanie sobie nawzajem uwagi, zgłaszanie łamania zasad Zarządowi oraz przypominanie ich najbliższym sąsiadom może poprawić obecną sytuację.

W innym wypadku Zarząd zmuszony będzie do podniesienia opłat za wywóz odpadów, który z miesiąca na miesiąc jest wyższy w firmach, zajmujących się utylizacją śmieci. Za złe zachowanie pojedynczych jednostek zapłacimy po raz kolejny my wszyscy.

Po raz kolejny uczulamy wszystkich Państwa, aby zwracać szczególną uwagę na otaczającą nas na terenie ROD rzeczywistość i po raz kolejny prosimy o Wspólne zaangażowanie w celu zakończenia tego „brudnego” procederu.