Drodzy działkowcy! Zwracamy się z ogromną prośbą o poważne podejście do tematu segregacji śmieci, które wyrzucane są do kontenerów na terenie naszego ROD. Ostatnia sytuacja, którą zastał Zarząd jest nie do zaakceptowania i prowadzi do dużych podwyżek za wywóz śmieci w przyszłym roku [ZDJĘCIA]

Jeśli wspólnie nie podejmiemy wyzwania, jakim jest segregacja śmieci na terenie ROD, jeśli nie będziemy pilnować samych siebie i swoich najbliższych korzystających z ogrodów, jeśli nie będziemy wspólnie dbać i pilnować tego tematu – w przyszłym roku Zarząd ROD, nie będzie miał wyjścia i będzie musiał znacząco podnieść opłaty za wywóz śmieci. Od przyszłego roku, polskie przepisy prawne zobowiązują nas do umieszczenia w naszym ogrodzie osobnych kontenerów na śmieci: BIO, SZKŁO, PAPIER, TWORZYWA, ODPADY MIESZANE, ODPADY ZIELONE. Jeśli nie dostosujemy się do przepisów, będziemy musieli uiszczać kilkukrotnie wyższe opłaty za odpady nieposegregowane.

Same kontenery jednak nie wystarczą! Jeśli my działkowcy, nie zaczniemy tych śmieci segregować I NADAL śmieci będą lądowały do śmietników „jak leci”, „gdzie wygodniej”, „bez namysłu” to wyższych opłat nie unikniemy.

TO CO DZIEJE SIĘ OSTATNIM CZASIE JEST NIE DO ZAAKCEPTOWANIA!

Dodajmy, że obecnie jest dużo łatwiej – macie Państwo do dyspozycji kontenery na ODPADY MIESZANE oraz ODPADY ZIELONE. Mimo tak prostego podziału śmietniki wyglądają jak na zdjęciach poniżej.

Nie do zaakceptowania jest również fakt, że pozostawiacie Państwo bałagan dookoła kontenerów. Pozostawiacie Państwo bałagan NA TERENIE WSPÓLNYM, NALEŻĄCYM DO NAS WSZYSTKICH!

Jednoznacznie NIE MA ZGODY Zarządu ROD oraz większości działkowców na takie traktowanie naszego wspólnego dobra. NIE MA RÓWNIEŻ ZGODY na działanie nielicznych, które prowadzi nas do drastycznych podwyżek opłat za wywóz śmieci. MÓWIMY NIE takim działaniom.

Prosimy WSZYSTKICH o przyjrzenie się zachowaniu swoim, swoich najbliższych, ale również sąsiadów z okolicznych ogródków. Tylko WSPÓLNYM działaniem, tylko WSPÓLNIE możemy rozwiązać ten problem.