Przykro nam poinformować, że po minionym weekendzie zostawiliście Państwo na terenach wspólnych, pod świetlicą, górę śmieci wielkogabarytowych, której wysprzątanie i posegregowanie niesie za sobą dodatkowe koszty oraz cenny czas części działkowców. Taki Państwa stosunek do segregacji i odpowiedzialnego dbania o nasz ROD, spowoduje znaczne podwyższenie cen za wywóz śmieci, o czym informowaliśmy już niejednokrotnie.

Po raz kolejny przypominamy, że jeśli wspólnie nie zadbamy o teren ROD, to przyjdzie nam funkcjonować na jednym wielkim śmietnisku. Prace, które podjął Zarząd przed sezonem, związane z uporządkowaniem terenu wokół świetlicy, zagospodarowaniem miejsca pod nowe zasady wywozu odpadów, oraz zakupem kontenerów do ich segregacji, będą na nic, jeśli wspólnie Państwo nie zadbacie o porządek. Nie jesteśmy w stanie pilnować terenów wokół świetlicy całą dobę i kontrolować tego, co i jak Państwo wyrzucacie.

ALE TO WŁAŚNIE DZIAŁKOWCY POWINNI PILNOWAĆ SIEBIE NAWZAJEM! Jeśli widzicie Państwo działania nieprawidłowe to prosimy o zwrócenie uwagi robiącym bałagan osobom. Tylko i wyłączne publiczne wskazywanie i jasny przekaz o braku zgody na śmiecenie na terenie ROD, może spowodować, że nie będziemy oglądać takich obrazków jak poniżej. Pomoże również w utrzymaniu obecnych cen za wywóz odpadów, które mimo wielu opinii należą do jednych z niższych!

Na takim podejściu części działkowców tracimy MY WSZYSCY!

Dodatkowo, skoro jesteśmy już w temacie śmieci, przypominamy, że pozostałości roślin, TZW. ŚMIECI ZIELONE powinny być utylizowane bez plastikowych worków, reklamówek, toreb. Są to śmieci, które podlegają rozkładowi, a wyrzucenie ich w worku nie pozwoli na ten proces. Dodatkowo firma odbierająca te odpady będzie traktowała je jako śmieci zmieszanie (DROŻSZE!), na czym również ucierpimy MY WSZYSCY.