Aktualności

Radosnych Świąt!

Zarząd ROD im. Tadeusza Kościuszki w Łodzi pragnie złożyć wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia, spokojnych i radosnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku

Czytaj więcej „Radosnych Świąt!”

Koniec sezonu 2019

Informujemy, że sezon działkowy zakończył się 6 listopada, przed tym dniem została również zakręcona woda. Prosimy o zabezpieczenie swoich ogródków przed zimą oraz włamaniami, których niestety zapewne i w tym roku nie unikniemy. Informujemy również, że Zarząd nie pełni już dyżurów.

Czytaj więcej „Koniec sezonu 2019”

Zagadnienie bezpieczeństwa w ogrodach działkowych

Bezpieczeństwo jest pierwszą potrzebą człowieka. Państwa nowożytne, których spadkobiercami są współczesne państwa, powstały po to by troszczyć się o bezpieczeństwo obywateli. Problem jest taki: jak się ma w ogrodach działkowych świadomość zagrożeń do rzeczywistych zagrożeń? Jak ma się małe poczucie bezpieczeństwa do rzeczywistego niebezpieczeństwa?

Czytaj więcej „Zagadnienie bezpieczeństwa w ogrodach działkowych”

Wjazd na teren rodzinnego ogrodu działkowego

Problemy i konflikty wynikające z obowiązujących w PZD zasad wjazdu pojazdów mechanicznych na teren ROD, wbrew pozorom nie dotyczą jedynie ogrodów o dużej powierzchni. Coraz więcej działkowców, nawet tych, którzy posiadają działki w mniejszych ogrodach lub działki znajdujące się stosunkowo niedaleko parkingu, domaga się umożliwienia im dojazdu do własnych działek samochodami. Kwestia ta bardzo często stanowi temat skarg kierowanych do organów PZD, a także jest niekiedy przedmiotem zażartej dyskusji na walnych zebraniach.

Czytaj więcej „Wjazd na teren rodzinnego ogrodu działkowego”